Naps Pilates

Hamile Pilatesi

Hamile Pilatesi

Kadınlar için formda ve zinde kalmak her zaman için büyük bir önem taşıyor. Özellikle en hassas dönemlerinden biri olan hamilelik sürecinde hem fiziksel hem de zihinsel açıdan kendini güçlü tutmak; bu sürecin en kolay şekilde atlatılmasına yardımcı oluyor.

Hamile Pilatesi

Hamile Pilatesi Nedir?

Vücudu güçlü tutmanın en temel yolu spor ve fiziksel aktivitelerden geçiyor. Hamilelik döneminde yapılabilecek en faydalı sporlar arasında hamile pilatesi ve hamile yogası ilk sırada yer alıyor. Sadece fiziksel bir aktivite olmakla kalmayan hamile pilatesi; aynı zamanda sinirlerinize de iyi geliyor.
 
Hamile pilatesi dünya çapında birçok hastane ve sağlık merkezinde uygulanıyor. Spor salonlarında da toplu ve bireysel seanslar halinde gerçekleştirilen gebe pilatesi; vücudun nefes kontrolü ile birlikte çeşitli hareketler yapılarak esnetildiği bir spor dalı olarak karşımıza çıkıyor.
 
Hamilelik döneminde vücudun ağırlık merkezi değiştiğinden ve Uterus büyüdükçe bel bölgesindeki boşluk arttığından dolayı omurgada oluşabilecek bozuklukları önlemek amacıyla tüm hamile kadınlar hamile pilatesi yapabilir.  

Hamile Pilatesi Ne İşe Yarar?

Hamile pilatesi hem fiziksel hem de zihinsel açıdan hamile kadınlara birçok fayda sağlıyor. 
  • Gerek hamilelik döneminde gerekse doğum anında yapılan pilates; doğum sancılarının azalmasına yardımcı olarak normal doğumu kolaylaştırıyor. 
  • Karın kaslarının güçlenmesini sağlayan gebe pilatesi aynı zamanda denge ve koordinasyon kontrolünüzü güçlendiriyor. Böylece hamile pilatesi yapmış anne adaylarının doğum anında konsantre olmaları kolaylaşarak ilgili kaslarını daha etkili bir biçimde yönetme imkanları oluyor. 
  • Hamilelikte pilates yapmak daha esnek bir vücuda sahip olmanızı sağladığı gibi lohusalık sürecinizi de daha kolay bir hale getiriyor. Lohusalık sürecinde rahimin çok daha çabuk bir şekilde kendini toparlamasına, anne adaylarının doğum sonrasında kendilerini daha zinde ve enerjik hissetmelerine, doğum sonrası cinsel yaşamın çok daha kısa bir sürede eski haline dönmesine olanak sağlıyor. Hem normal zamanda hem de hamilelikte egzersiz yapmanızı sağlayan pilates; postürünüzü(vücut duruşunuzu) düzelterek günlük hayatta çok daha dik bir duruş sergilemenize yardımcı oluyor.
  • Kabızlık, ödem ve krampları minimize etmeye yarayan hamile pilatesi; dolaşım bozukluklarına da oldukça iyi geliyor. 

 

SEANS FİYAT
8 7200 ₺
12 10.800 ₺

 

 
 

 

 

Pilates

Naps Pilates

Whatsapp Destek
Çevrimiçi